Medycyna estetyczna

 BOTOKS 

Zabiegi z użyciem toksyny botulinowej. Botoks (a właściwie toksyna botulinowa) –  to zabieg, który jest dedykowany głównie do niwelowania zmarszczek w obrębie górnej części twarzy. Jeśli Twoim problemem są  tzw.  lwia zmarszczka, zmarszczki na czole lub tzw. kurze łapki, skorzystaj z botoksu. Botoks to naturalna biologiczna substancja, stosowana w odpowiedni sposób jest bezpieczna i nie uczula. Działa rozluźniająco na mięśnie, dzięki czemu zmarszczki stają się płytsze bądź w ogóle niewidoczne. Zabieg polega na kilku wkłuciach i podaniu preparatu w odpowiedniej ilości i stężeniu. Nie wymaga podania znieczulenia. Zabieg trwa koło 10-15 minut. Nie wymaga specjalnego przygotowania.
Przed zabiegiem zależy omówić z lekarzem swoje oczekiwania. Po zabiegu nie wolno tego samego dnia ćwiczyć, gwałtownie się schylać, podnosić ciężkich przedmiotów, spożywać alkoholu. Po ok 1-2h na skórze nie ma śladu po wkłuciach. Efekt po zabiegu nie jest natychmiastowy. Musimy na niego zaczekać ok 7 dni, u niektórych kobiet efekt jest widoczny po 4 dniach, u innych z kolei po 10. Jest to dość indywidualna sprawa. Następnego dnia można wykonać makijaż i wrócić do normalnego trybu życia. Efekt jest naturalny ale zauważalny i utrzymuje się ok 5-6 miesięcy.

 KWAS HIALURONOWY 

Podstawowe zabiegi, które wykonujemy przy użyciu wypełniacza to powiększenie ust, wypełnienie zmarszczek, wypełnienie doliny łez czy poprawa owalu twarzy.
Kwas hialuronowy to biologiczna substancja, która rewelacyjnie wiąże wodę na poziomie komórkowym, dzięki czemu świetnie nawilża tkanki. Zmniejsza obecne zmarszczki oraz przeciwdziała powstawaniu kolejnych.        
Ma wszechstronne zastosowanie. W zależności od gęstości wypełnia większość zmarszczek w obrębie twarzy, nawilża, a także wypełnia ubytki w tkankach powstałe w wyniku upływu czasu. Jest bezpieczny i hipoalergiczny.
Kwas hialuronowy jest dostępny w ampułkostrzykawkach. Przed zabiegiem lekarz zazwyczaj znieczula ostrzykiwaną okolicę przy pomocy kremu. Następnie wykonuje wkłucia podając preparat.
Sam zabieg jest krótki, trwa około 15 minut. Nie jest wymagane specjalne przygotowanie do zabiegu.
Jednak przed zabiegiem wymagana jest konsultacja z lekarzem medycyny estetycznej. Należy omówić sam zabieg, a także ewentualne przeciwwskazania. Po zabiegu efekt jest widoczny natychmiast. Ostateczny efekt jednak jest po kilku dniach. Po zabiegu nie ma specjalnych ograniczeń. Następnego dnia można wykonać makijaż i iść do pracy.
Najczęstszym powikłaniem są niewielkie siniaki nakłuwanej okolicy, które można przykryć makijażem. Efekty zabiegu utrzymują się około roku (w zależności od rodzaju a także okolicy wypełnianej).

 OSOCZE BOGATOPŁYTKOWE 

Osocze bogatopłytkowe – Regeneris to ostrzykiwanie głębszych warstw skóry własnym osoczem bogatopłytkowym. Lekarz pobiera krew żylną specjalnym zestawem do pozyskiwania osocza. Regeneris to certyfikowany zestaw PRP, objęty szwajcarskim patentem.
Określenie „wampirzy lifting” odnosi się właśnie do zabiegu Regeneris. Następnie po odpowiedniej obróbce ostrzykujemy pożądaną okolicę pozyskanym osoczem.
Osocze bogatopłytkowe długofalowo poprawia jakość i gęstość skóry. Regeneruje śródbłonek, pobudza mikrokrążenie, prowadzi do wzrostu fibroblastów i do produkcji kolagenu. Wszystkie te procesy są spowodowane działaniem czynników wzrostu i komórek macierzystych. Poza tym osocze bogatopłytkowe odpowiada za tworzenie się nowych naczyń krwionośnych, co prowadzi do lepszego dotlenienia tkanek.
Przy użyciu zestawu Regeneris uzyskujemy optymalną liczbę płytek (ani zbyt mała, ani zbyt duża liczba płytek nie jest wskazana). Wykonujemy serię 3 zabiegów w odstępach 4-tygodniowych. Po 6 miesiącach wykonujemy zabieg przypominający. Zabieg jest dedykowany dla kobiet w każdym wieku. Dzięki temu, że wykorzystuje się własne tkanki, jest bezpieczny i nie powoduje uczuleń. Można go wykonywać o każdej porze roku.
Pierwsze efekty są widoczne po ok 1-2 tygodniach. Skóra staje się zregenerowana, gładka i napięta.
Dzięki wykonywaniu regularnych zabiegów z użyciem osocza skóra starzeje się wolniej i w zupełnie inny sposób.

 LECZENIE NADPOTLIWOŚCI 

Leczenie nadpotliwości jest trudne i mało skuteczne. Różne leki doustne i działające miejscowo na skórę nie są efektywne, w przeciwieństwie do toksyny botulinowej, która w leczeniu nadmiernej potliwości charakteryzuje się wysoką skutecznością i zadowoleniem pacjentów. Botoks jest najlepszym znanym sposobem leczenia nadpotliwości. Zahamowanie wydzielania potu widoczne jest już po kilku dniach od zabiegu, a bardzo dobry i
satysfakcjonujący wynik tego leczenia utrzymuje się przez ok. 6-8 miesięcy. W okolicy dłoniowej rąk i podeszwowej stóp – nieco dłużej. Poza miejscowym bólem i obrzmieniem nie obserwuje się żadnych objawów niepożądanych. Zabieg wykonywany jest w znieczuleniu miejscowym. Do zabiegu nie jest wymagane żadne przygotowanie.
Po zabiegu w następnej dobie nie należy latać samolotem, masować ostrzykniętej okolicy oraz  przyjmować preparatów z magnezem przez około 2 tygodnie.

PLASTYKA POWIEK

Opadające powieki górne i dolne to problem bardzo powszechny, zarówno wśród kobiet jak i mężczyzn. Występowanie tej dolegliwości rośnie wraz z wiekiem.  Opadające powieki górne to problem, który powstaje w związku ze zwiotczeniem skóry powiek i opadaniem tkanek czoła i brwi. Wielu pacjentów z powodu opadania powiek górnych, poza defektem estetycznym fałdu powieki górnej, odczuwa zmęczenie oczu oraz ciężkość powiek, a przede wszystkim ograniczenie pola widzenia. Wiotkość powiek dolnych dotyczy zwykle osób dojrzałych i występuje głównie jako objaw tzw. „worków pod oczami” lub głębokich zmarszczek w tej okolicy. Jest to defekt estetyczny bardzo trudny do zatuszowania.
Blefaroplastyka  (plastyka powiek) to zabieg, poprzez który możemy uzyskać młodzieńczy i zdrowy wygląd okolic oczu, jak również właściwy kontur oraz kształt powiek. W trakcie zabiegu korygujemy ilość skóry oraz przywracamy właściwe napięcie strukturom powięziowym. Dzięki precyzyjnej interwencji chirurgicznej korygujemy stary i zmęczony wygląd oczu oraz tzw. worki pod oczami poprzez wycięcie nadmiaru skóry oraz zmniejszenie wiotkości tkanek. Blefaroplastyka powiek górnych lub dolnych stanowi jeden z najczęściej wykonywanych zabiegów operacyjnych w obrębie twarzy. 

LECZENIE ŁYSIENIA - TERAPIA DR CYJ HAIR FILLER

Terapia peptydowa DR.CYJ Hair Filler to nowoczesny sposób na wypadanie włosów oraz ich zagęszczenie. Polecany zarówno dla mężczyzn, jak i kobiet. Wysoka skuteczność zabiegu wiąże się z zastosowaniem innowacyjnych rozwiązań: rewolucyjnej formuły 7 peptydów i kwasu hialuronowego oraz specjalnie opracowanej, opatentowanej technologii Sustained Release Technology. DR.CYJ Hair Filler daje widoczne rezultaty już po pierwszym zabiegu. Docenili go lekarze dermatolodzy, przyznając nagrodę “Perła Dermatologii Estetycznej 2017”
Innowacyjny zabieg będący efektem 15 lat badań i ulepszeń laboratoriów biotechnologicznych Caregen, które są największym na świecie producentem peptydów biomimetycznych i czynników wzrostu używanych w materiałach medycznych i kosmetykach. Polega na wstrzykiwaniu w skórę głowy 1 ml roztworu (w jednorazowej ampułkostrzykawce) hamującego większość procesów prowadzących do utraty włosów.
 Zawarte w nim peptydy biomimetyczne to substancje wiążące się z receptorami żywych komórek (np. skóry, mieszków włosowych) i wpływające na aktywność tych komórek poprzez naśladowanie działania substancji znajdujących się w zdrowej, młodej skórze (czynniki wzrostu). Unikalna forma leku – kompleks 7 peptydów zawieszonych w usieciowanym kwasie hialuronowym umożliwia uwalnianie się leku w skórze głowy przez 2 tygodnie po zabiegu. Wykonanie pełnej kuracji skutkuje powstrzymaniem wypadania włosów oraz pobudzeniem wzrostu nowych. Po zabiegach skóra może być nieznacznie podrażniona i zaczerwieniona, ale objawy te ustępują najczęściej po upływie kilku godzin. Terapia trwa 2 miesiące i wymaga 4 sesji w odstępach co 2 tygodnie. Dla podtrzymania efektu zaleca się zabieg przypominający po 6 miesiącach.
ul. Warszawska 21,
Aleksandrów Łódzki
510 189 710